Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

certyfikat mycia cysterny
Qlubis - 2012/03/19 18:03
Proszę o wskazanie przepisu dotyczącego obowiązku mycia cysterny przy zmianie towaru, który chcemy przewieźć w tej cysternie i jak długo taki certyfikat jest ważny.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Odp:certyfikat mycia cysterny
Stach - 2012/03/19 19:36
Ok! Podam Ci podstawę prawną obowiązku mycia cysterny, jak Ty mi podasz podstawę prawną obowiązku mycia rąk przed spożyciem posiłku! Choć ponoć Grecy do niedawna otrzymywali do pensji dodatek za wykonywanie tej prosej podstawowej czynności czynności... prawdopodobnie z uwagi na możliwość jakiejś reakcji "cycóś"?
Sorry... Poniosło mnie...
"7.5.1.1 Pojazd i jego kierowca, a także, o ile występują, duży kontener, kontener do przewozu luzem, kontener-cysterna i cysterna przenośna, po przyjeździe do miejsc załadunku lub rozładunku, w tym do terminali kontenerowych, powinny spełniać wymagania obowiązujących przepisów (w szczególności dotyczących bezpieczeństwa, ochrony, czystości oraz właściwego działania wyposażenia, które jest używane podczas załadunku i rozładunku)." Do tego jeszcze:4.3.5 i 6.8.4.
Jak długo obowiązuje? Do pierwszego napełnienia po umyciu... Nadawca nie "zaleje" cysterny, jeśli kierowca nie okaże dokumantu mycia...

Edytowany przez: Stach, w: 2012/03/19 19:57

Edytowany przez: Stach, w: 2012/03/19 19:58
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Odp:certyfikat mycia cysterny
stypek - 2018/02/05 13:57
Witam,

Odświeżę stary wątek.
Czy po umyciu cysterny, myjnia nie powinna założyć plomb i wpisać ich numery do certyfikatu mycia?
Często przyjeżdżają kierowcy z certyfikatami z datą sprzed kilku dni i nie wiadomo co przez ten czas robili z cysterną. Zdarzyło się nam, że kierowca z certyfikatem miał brudną cysternę, bo w międzyczasie coś tam przewoził.
Jak Wy rozwiązujecie ten problem?
Pozdrawiam

Mariusz
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Odp:certyfikat mycia cysterny
adr - 2018/02/13 08:37
Wszystko zależy od:
1. życzenia klienta
2. materiału (niektórych towarów nie można w 100% umyć i usunąć)
Sprawa nie jest uregulowana na sztywno.
Jest stowarzyszenie myjących cysterny - http://www.psmc.pl
można tam popytać.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

Odp:certyfikat mycia cysterny
Piotrrr - 2018/03/06 14:01
Moim zdaniem tę kwestie powinno regulować a później na tej podstawie egzekwować zlecenie transportowe które jakby nie było jest też umową która zobowiązuje jak jedną tak i drugą stronę.
Dlatego też im więcej wymogów postawisz przewoźnikowi przed załadunkiem w tym zleceniu odnośnie środka transportu tym więcej możesz od niego wymagać/egzekwować. Piszesz, że kierowcy przyjeżdżają brudnymi beczkami na załadunek, wynika to z ich niedbalstwa podczas mycia ponieważ kierowca powinien skontrolować czy jest dobrze umyta czy nie. Bo jeśli chodzi o nie domytą beczkę to na większości myjni robią cuda grzeją, parują itp. rzeczy aby nie pozostawić resztek produktu ale tak się dzieje przeważnie z ciężkimi produktami żywice, kleje czy czasem oleje i jak zostanie coś w beczce to na pewno plamka czy jakiś znikomy ślad a nie cała brudna. Natomiast kwestia alkoholi to chyba każdy mi przyzna rację że cysterna po xylenie czy acetonie jest jeszcze czystsza niż po wodzie a każdy domyślam się wie, że to szybko paruje...W dużych zakładach chemicznych spotyka się czasem taki zapis (osobiście uważam za praktyczny patrząc z punktu widzenia załadowcy w transporcie Intermodalnym oczywiście) T90 Vacuum Test. Jeśli chodzi o kwestię plomb to oczywiście,że myjnie takież plomby zakładają i nr wpisują do certyfikatu mycia. Jest to często praktykowane przy cysternach spożywczych.
Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2019 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS