Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Nasza Inicjatywa w Zakresie Bezpieczeństwa Drukuj Email
18.11.2007.

Akademia Właściwego Mocowania - Bezpieczeństwo poprzez mocowanie ładunków

Inicjatywa zgłoszona do Konkursu Inicjatyw "BEZPIECZNE DROGI", realizowanego w ramach programu "ORLEN. Bezpieczne drogi".

Podjęte działania mają na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie wagi właściwego zamocowania ładunków poprzez szkolenia, wydawnictwa i Internet. Adresatem działań są uczestnicy ruchu drogowego.

Prosimy o poparcie naszej inicjatywy! Zagłosujcie na nas!

Zapraszamy na stronę:
http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/inicjatywa794

 

Czytaj
 
Nowe Wydawnictwo Wykaz Towarów Niebezpiecznych. Skorowidz Alfabetyczny. ADR 2007-2009. Niezbędnik P Drukuj Email
21.10.2007.

2007_10_adr_tom_iii.jpg
Odpowiadając na liczne pytania przygotowaliśmy dla Was nową pomoc w codziennej pracy. Informujemy, że już za parę dni będzie odstępny kolejny tom naszego poradnika dla praktyków. Celem trzeciej części naszego wydawnictwa jest zgromadzenie informacji niezbędnych dla użytkowników towarów niebezpiecznych w formie tabelarycznej.
Tabela – zwana potocznie tabelą A – została zmodyfikowana dla potrzeb użytkowników transportu towarów niebezpiecznych.

Mamy nadzieje że posłuży ona:
- ośrodkom szkolenia – do kształcenia Kierców,
- spedytorom – do sprawdzania nazw i wymagań,
- kierowcom – jako pomoc w codziennej praktyce.

UWAGA!
Po raz pierwszy zestawiamy w  niej nie tylko nazwy w różnych językach (angielski, niemiecki, rosyjski) ale także nazwy oficjalne występujące w umowach ADR i RID. Broszura pokazuje także różnice w nazwach, które przypadku transportu kombinowanego mogą powodować sankcje za błędnie wystawione dokumenty.
W tabeli zawarte zostały także dane o wymaganym oznaczeniu i przepisy szczególne pozwalające podejmować właściwe decyzje kierowcy oraz załadowcy towarów niebezpiecznych. Mamy nadzieje, że broszura będzie doskonałym uzupełnieniem pierwszych tomów poświęconych:
- TOM I – wiedzy ogólnej w zakresie przemieszczania towarów niebezpiecznych,
- TOM II – wiedzy specjalistycznej i szczegółowej.

Zapraszamy do składania zamówień. 
Stron 356. Format B5.

 

 
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług konsultacyjnych w zakresie mocowania ładunków Drukuj Email
19.08.2007.

Tworzymy podręcznik dla kierowców, przewoźników oraz służb kontrolnych – wskazania w zakresie mocowania ładunków

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu nowego wydawnictwa – podręcznika mającego na celu skatalogowanie zasad bezpiecznego mocowania ładunków.

Broszura – w formacie B5 będzie obejmować prezentacje przykładów niewłaściwego przewozu oraz mocowania ładunków, które – w opinii statystyk i policji są najczęstsze i w największym stopniu przyczyniają się do zagrożeń na drodze. Uzupełnieniem jest katalog dobrych praktyk. Celem broszury będzie omówienie i wskazanie praktyk negatywnych oraz zaproponowanie i zaprezentowanie rozwiązań poprawnych. Uzupełnieniem każdego z przypadków będą wskazania w zakresie kar, które mogą zostać nałożone na kierowcę przez policjanta lub inspektora ITD.

Chcemy stworzyć pozycje, która stanie się doskonałym uzupełnieniem programu szkolenia kierowców a dzięki studiom przypadków także i doskonałym materiałem poglądowym.

W broszurze zamieszczone zostaną też zdjęcia i opisy wybranych wypadków, w których źle zamocowany ładunek przyczynił się w znacznym stopniu do rozmiaru szkody.

 

Nasza propozycja obejmuje następujące możliwości dla Państwa:

1.        opracowanie i opublikowanie w broszurze wskazań w zakresie ładunków które dla Państwa są największym problemem – czyli stworzenie konkretnych planów mocowania dla ładunków ze wskazaniem ile i jakich środków mocujących należy użyć.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowaniu prosimy o podanie informacji o ładunkach stwarzających najczęstsze problemy.

2.        prezentacja oferty Waszej firmy – w formie reklamy.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Wystarczy mail – Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefon 0 607 268 497.

 
ADR 2007 już obowiązuje Drukuj Email
20.07.2007.

Informujemy, że ukazał się drukiem Dziennik Ustaw nr 99 poz. 667 zawierający Oświadczenie Rządowe z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzonej w Genewie dnia 30 września 1957 r. Do nabycia w naszym sklepie (www.sklep-kierowcy.pl)

 

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 432 z 441

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS