Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

PODSUMOWANIE KONFERENCJI  BEZPIECZEŃSTWO NA DROGACH - PROBLEMY SEKTORA TRANSPORTOWEGO W POLSCE Drukuj Email
01.07.2008.

W dniu 20 czerwca br. w Tęgoborzy odbyła się konferencja nad którą patronat sprawowało nasze wydawnictwo. Organizatorami byli: Departament Transportu, Gospodarki i Infrastruktury, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych „Galicja” przy wsparciu Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Czytaj
 
Numer 2/2008 Drukuj Email
12.06.2008.

2008_02.jpg

Ze słowa wstępu

Trzynaste wydanie naszego kwartalnika ukazuje się w bardzo szczególnym czasie. Wraz z jego wydaniem wchodzą w życie przepisy reformujące prawodawstwo chemiczne - REACH. Z tego też względu dodaliśmy do naszego kwartalnika specjalny dział - „Poradnik” w zakresie obowiązków wynikających z przepisów REACH. Tradycyjnie, już po raz trzeci publikujemy raport z naszego badania rynku pasów. Po raz pierwszy w naszym konkursie wyłoniliśmy więcej niż jednego zwycięzcę. Szczegółowe omówienie badań zamieściliśmy w Suplemencie, który nasi prenumeratorzy otrzymają wraz z bieżącym numerem kwartalnika. Mam nadzieję, że zauważalna poprawa w jakości środków mocujących będzie dostrzegalna także i za rok. Na naszych łamach znajdziecie Państwo także podsumowanie naszych badań zwianych z analizą rynku przewozów towarów niebezpiecznych w transporcie lądowym. Obserwujemy rynek oraz staramy się Państwu pomagać w podejmowaniu decyzji. W bieżącym wydaniu znajdziecie też Państwo omówienie zmian, które nieubłagalnie wejdą w życie z nową wersja przepisów ADR i RID od stycznia przyszłego roku. Mam nadzieję, że lektura tego wydania pomoże w Państwa praktyce transportowej i zawodowej.

Marek Różycki

Redaktor Naczelny

Czytaj
 
REACH - rozporządzenia wykonawcze Drukuj Email
02.06.2008.

W dniu 31 maja 2008 r., w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej (nr L142) opublikowane zostało rozporządzenie Komisji (WE) nr 440/2008 z dnia 30 maja 2008 r. ustalające metody badań zgodnie z rozporządzeniem (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie rejestracji, oceny, udzielania zezwoleń i stosowanych ograniczeń w zakresie chemikaliów (REACH).

Tekst rozporządzenia znajduje się na stronach portalu EUR-LEX (http://eur-lex.europa.eu/JOHtml.do?uri=OJ%3AL%3A2008%3A142%3ASOM%3APL%3AHTML

 
REACH + czas zaczynać Drukuj Email
01.06.2008.

REACH – czas zaczynać!

 

W dniu 1 czerwca rozpoczął się okres wstępnej rejestracji substancji wprowadzonych. Przypominamy, iż okres rejestracji wstępnej trwa DO DNIA 1 GRUDNIA 2008 roku. Poniżej prezentujemy najważniejsze uwagi na „dziś”.

Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 397 - 408 z 443

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2019 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS