Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

baner Gazeta
ADR 2009! Za stosowanie ADR 2009 nie można być w Polsce ukaranym! Drukuj Email
20.01.2009.

W dniu 20 stycznia br. otrzymaliśmy odpowiedź na zapytanie prasowe skierowane do GITD w Warszawie w sprawie sankcjonowania przewoźników, gdy przed opublikowaniem oświadczenia rządowego o przyjęciu ADR 2009 będą stosować oni nowe przepisy. W piśmie jasno stwierdzono: „wydaje się właściwym stwierdzenie, iż wykonywanie przewozów drogowych towarów niebezpiecznych na zasadach określonych w umowie ADR 2009 jeszcze przed oficjalną publikacją oświadczenia rządowego o wejściu w życie przedmiotowych zmian, nie może skutkować nakładaniem kar pieniężnych z tego tytułu (…)”. Sygnatura pisma BPO-023-02/2009-28-19.

Tradycyjnie, klienci naszych usług oraz prenumeratorze kwartalnika „Towary Niebezpieczne” otrzymają kopię pisma po zgłoszeniu takiego zapotrzebowania.

Redakcja Towary Niebezpieczne.pl

Zapraszamy do kontaktu z nami!

 
Przedsiębiorcy Górą! Wygrana sprawa w NSA dotycząca praktyk TDT oraz ITD! Drukuj Email
15.01.2009.

W dniu 25 listopada 2008 r w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie zapadł wyrok w sprawie skargi złożonej przez firmę X na decyzję Głównego Inspektora Transportu Drogowego z 30 listopada 2007 r. w przedmiocie kary pieniężnej za brak oryginału świadectwa dopuszczenia pojazdów (cysterny) w związku ze złożeniem go do TDT w celu przedłużenia. W trakcie wykonywania kontroli w dniu 20 lutego 2007 r okazano kserokopię dokumentu ważnego do dnia 3 marca 2007 r. Uzasadnienie wyroku ma aż 16 stron ale cytujemy jedno z najważniejszych zdań uzasadnia:

„w ocenie Sądu pozbawione w istocie podstaw prawnych, lecz wykonane przez przedsiębiorcę żądanie przekazania organowi TDT oryginału świadectwa (…) usprawiedliwia posługiwanie się przez przedsiębiorące kopia tego świadectwa”.

Uzasadnienie wyroku ma aż 16 stron. Sprawę dokładniej omówimy w marcowym wydaniu naszego kwartalnika „Towary Niebezpieczne”

Osoby zainteresowane tematem lub mające podobne problemy zapraszamy do kontaktu z redakcją (mail Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )

Data dodania: 2009-01-15

 
Uwaga Zmiany w przepisach BHP Drukuj Email
12.01.2009.

„Nowe” obowiązki w zakresie ochrony przeciwpożarowej nakładają na pracodawców zmiany Kodeksu pracy wchodzące w życie w dniu 18 stycznia 2009 r. Pozwoliliśmy sobie owo „nowe” ująć w cudzysłów, gdyż obowiązki w zakresie ochrony ppoż. i pierwszej pomocy obowiązują już kilka lat.  Uregulowano je w ustawie z dnia 24 sierpnia 1991 r. o ochronie przeciwpożarowej. Niewątpliwą nowością jest możliwość nałożenie sankcji (do 30 000 zł).  Dokładne omówienie poniżej. Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem.

Data dodania: 2009-01-12

Czytaj
 
Numer 4/2008 Drukuj Email
01.01.2009.
2008_04_okadka.jpgZe słowa wstępu

 

Mija kolejny rok, w którym mieliśmy przyjemność być z Państwem. Tradycyjnie już, dostarczaliśmy najświeższych informacji oraz staraliśmy się wypełnić Wasze, Szanowni Państwo, życzenia . W tym celu utworzyliśmy nowy dział poświęcony technice mocowania i zawieszania, który — mamy nadzieję — utrzyma się i będzie źródłem informacji w zakresie szerszego spektrum bezpieczeństwa.         Przystępując do składania gazety mieliśmy nie lada problem. Grudzień 2008 r. obfitował w wiele wydarzeń, które należałoby poruszyć na łamach naszego wydawnictwa. Z jednej strony był to koniec rejestracji wstępnej chemikaliów zgodnie z rozporządzeniem REACH a z drugiej strony, nastąpiły liczne zmiany w przepisach krajowych i związanych z przewozem towarów niebezpiecznych. Po wielu rozważaniach postanowiliśmy poświęcić się w całości prezentacji zmian w tych ostatnich — czyli wchodzących w życie od 1 stycznia 2009 roku przepisach ADR/RID/ADN i ICAO. Niestety, na dzień składania pisma nie była znana jeszcze ostateczna wersja tłumaczenia polskiego ADR. Miejmy nadzieję, że wzorem roku 2007 uda się  Ministrowi  Infrastruktury opublikować oświadczenie rządowe o jej przyjęciu przed dniem 1 lipca 2009 r. Życzę tego Ministerstwu i polskim przewoźnikom. Dodatkowo pozwalam sobie z okazji Świat Bożego Narodzenia oraz nadchodzącego Nowego Roku życzyć Państwu wielu sukcesów zawodowych i prywatnych.  Niech rok 2009 będzie po prostu lepszy!

Marek Różycki

Redaktor Naczelny

 

 

 

Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 373 - 384 z 435

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS