Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

ADR wersja poprawiona? Drukuj Email
13.04.2009.

Informujemy, że uzyskaliśmy odpowiedź na interwencje prasową skierowaną do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie błędów w tekście oficjalnym ADR (sygnatura TD-5kk/ph-0780-13/09). Co prawda nie uzyskaliśmy odpowiedzi na postawione pytania odnośnie przyczyn opublikowania tekstu z tak wieloma błędami, jednak wydaje się, że sprawa ma się „ku lepszemu”.


Zacytujmy fragment odpowiedzi:

„.. Departament Transportu Drogowego uprzejmie informuje, iż zaplanowano już spotkanie w celu omówienia ogłoszonej polskiej wersji językowej Umowy ADR, W tym spotkaniu wezmą udział eksperci z resortów i jednostek, które współpracowały przy opracowywaniu w/w Umowy ADR (…)”

„(…) W związku z powyższym Departament Transportu Drogowego, dziękując za zgłoszone uwagi, jednocześnie prosi o przesłanie wszelkich ewentualnych uwag i spostrzeżeń do opublikowanych załączników A i B umowy ADR bezpośrednio na adres pocztowy Departamentu Transportu Ministerstwa Infrastruktury (…)”

 

Tak więc zapraszamy do przesyłania spostrzeżeń.

Redakcja kwartalnika i serwisu www.towary-niebezpieczne.pl 

 
Numer 1/2009 Drukuj Email
27.03.2009.

2009_01_okadka.jpgZe słowawstępu

 Mamynowy ADR! Niestety szybkość jego wydanie nie przełożyła się najakość… Uważny czytelnik przepisów zauważy wiele„nowatorskich” zapisów. Po pierwsze, polski ADR różni siędość znacznie od pierwowzoru angielskiego, a po drugie —pominięto niektóre zmiany. Tradycyjnie, przewoźnicy będą musielisobie poradzić. Prezentujemy zatem dostrzeżone różnice orazzapewniamy, że jako redakcja będziemy stawiać pytania i prosić oodpowiedzi.

Pierwszetegoroczne wydanie poświęciliśmy nie tylko nowym przepisom. Nadobry początek wszyscy prenumeratorzy otrzymają specjalny dodatek„Wytyczne Postępowania Awaryjnego”. Jego celem jest ukazaniepodstawowych zasad bezpieczeństwa, które powinien spełnić każdyz uczestników operacji transportowych. Zainteresowanimagazynowaniem znajdą też opracowania w zakresie wymagań dla„magazynów chemicznych”.

Udałosię nam też zebrać część danych statystycznych związanych zrokiem 2008. Porównujemy je z latami ubiegłymi i musimy zauważyć,że w niektórych aspektach rok ubiegły był lepszy … Miejmynadzieję, że obecny rok, mimo wszechogarniających informacji okryzysie, nie będzie gorszy.

Początekroku, to także nowa edycja naszego badania rynku pasów. Kupujemy,obserwujemy i już mamy pierwsze uwagi. Prezentujemy je w dodatku„Technika Mocowania i Zawieszania”.

Zapraszamydo lektury

MarekRóżycki

RedaktorNaczeln

Czytaj
 
ADR / RID / ADN - planowana zmiana ustaw krajowych Drukuj Email
23.03.2009.

Przekazujemy projekt ustawy o transporcie drogowym towarów niebezpiecznych.

Wdrożenie ustawy jest obligatoryjne zgodnie z  zaleceniami dyrektywy 2008/68/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 24 września 2008 r. w sprawie transportu lądowego towarów niebezpiecznych. W oparciu o nią wszystkie państwa członkowskie powinny dokonać ujednolicenia przepisów krajowych związanych z transportami lądowymi. Zapraszamy do zapoznania się z tekstem oraz zgłaszanie uwag.Czytaj
 
ADR 2009 już obowiązuje Drukuj Email
19.02.2009.

W dzienniku ustaw z dnia 19 lutego br. opublikowane zostało Oświadczenie Rządowe z dnia 16 stycznia 2009 r. w sprawie przyjęcia znowelizowanej wersji załączników A i B umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych ADR.  

Tekst opublikowano w Dzienniku Ustaw numer 27 pozycja 162.

 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 373 - 384 z 441

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS