Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Praktyka przewozu towarów niebezpiecznych Drukuj Email
26.11.2008.

W dniu 25 listopada br. w Katowicach miały miejsce działania niebezpieczne przewozy. Działania odbywały się przy współpracy merytorycznej redakcji „Towary Niebezpieczne”. Skontrolowano łącznie 12 pojazdów. Nałożono 6 mandatów i cofnięto jeden dowód rejestracyjny.

Czytaj
 
Nowe regulacje w zakresie tuneli Drukuj Email
18.11.2008.

Dziennik ustaw nr 193 pod pozycją 1192 publikuje Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 października 2008 r. w sprawie dokumentacji bezpieczeństwa tunelu. Określa ono elementy oraz tryb postępowania z dokumentacją bezpieczeństwa tuneli o długości powyżej 500 m, położonych w transeuropejskiej sieci drogowej. Weszło w życie z dniem 30 października br.

Czytaj
 
ADR 2009 Drukuj Email
11.11.2008.
W związku z przyjeciem ostatecznych zapisów umowy ADR 2009 zmianie uległa między innymi treść nowej "Instrukcji Pisemnej dla Kierowcy". W sekcji "POBIERZ GRATIS" umieściliśmy poprawiony druk.
Czytaj
 
Numer 3/2008 Drukuj Email
10.10.2008.

2008_03_okadka.jpgZe słowa wstępu

Jesień kojarzy się, z nowym rokiem szkolnym. Zwykle wiążą się z nim zmiany oraz  nowe możliwości.  Postanowiliśmy zmienić trochę  nasze pismo. Jak wynika z sygnałów przesyłanych przez Państwo temat mocowania ładunków oraz transportu wewnątrzzakładowego stał się na tyle ważny, ze musimy poświecić mu więcej miejsca. Postanowiliśmy zatem powołać do życia stały dodatek, który będzie ukazywał się razem z naszym kwartalnikiem pod nazwą „Technika mocowania i zawieszania”.

Owa jesienna atmosfera skłoniła nas do  zajęcia się tematyką jak najbardziej „szkolną”, a więc szkoleniem osób zaangażowanych w operacje transportowe towarów niebezpiecznych we wszystkich rodzajach transportów. W sposób syntetyczny zebraliśmy wszystko, co należy wiedzieć. Celem naszego wydawnictwa jest nie tylko informowania, lecz także kreowanie praktyk wspomagających bezpieczeństwo. W ostatnim czasie zdarzyło się kilka wypadków podczas przewozu  towarów w cysternach postanowiliśmy zatem opracować swoistego rodzaju przypomnienie —instrukcje dla kierowcy zaangażowanego w przewóz najczęściej wożonych mediów jakimi są paliwa.

Mam nadzieję, że nasz jesienny numer, w nieco zmienionej formie spełni Państwa oczekiwania oraz pomoże w codziennej praktyce.

 

Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 373 - 384 z 428

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS