Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Zmiany, zmiany, zmiany .... Drukuj Email
11.08.2009.
Okres wakacyjny w tym roku sprzyja zmienianiu prawa.
Koleja ważna zmiana!

W Dzienniku Ustaw Nr 124 z dnia 6 sierpnia 2009 r., pod pozycją 1030 ukazało się nowe rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 24 lipca 2009 r. w sprawie przeciwpożarowego zaopatrzenia w wodę oraz dróg pożarowych.

 

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 21 sierpnia 2009 r. Z tym też dniem utraci moc dotychczasowe rozporządzenie MSWiA z dnia 16 czerwca 2003 r. w przedmiotowej sprawie (Dz.U.03.121.1139).


 
Kodeks Pracy Zmieniony! Drukuj Email
05.08.2009.

W Dzienniku Ustaw Nr 115 z 21 lipca 2009 r pod pozycją 958 ukazała się ustawa z dnia 22 maja 2009 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy. Zmiana jest próbą naprawienia szkód, jakie wyrządziła jedna z poprzednich zmian KP, dotycząca obowiązku "posiadania" inspektorów ochrony ppoż.

Ustawa wejdzie w życie z dniem 4 września 2009 r.

Zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi zmianami.

Czytaj
 
Numer 2/2009 Drukuj Email
09.07.2009.

2009_02_okadka.jpgZe słowa wstępu

 

 

Z przyjemnością przekazujemy w Państwa ręce kolejne wydanie naszego kwartalnika. Wydanie to zbiegło się z upływem okresu przejściowego, Od 1 lipca obowiązuje nowa wersja przepisów ADR oraz RID i ADN.  Nie wszystkie zmiany weszły jednak od zaraz. Zmiany najistotniejsze dla największej ilości użytkowników dróg związane z korzystaniem z tuneli czy oznaczania pojazdów przewożących towary na zwolnieniu LQ wejdą w życie w ciągu następnych kilku lat. Na okładce pisma zaprezentowaliśmy oznaczenie pojazdu o dopuszczalnej masie powyżej 12 ton, które powinno zdobić pojazdy przewożące takie towary, gdy ich ilość na pojeździe przekroczy 8 ton  W sekcji „Nowości” prezentujemy też pierwsze informacje o ograniczeniach w tunelach. Już po raz czwarty udało się nam przeprowadzić  badanie rynku środków mocujących „Złoty Pas” W tym roku mamy dwóch  zwycięzców konkursowych! Cieszy nas, że ilość nagrodzonych stale rośnie. W tegorocznym badaniu przyjrzeliśmy się także oferującym łańcuchy. Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym dodatku. Do kwartalnika dołączamy także wydany naszym nakładem poradnik poświęcony magazynowaniu produktów chemicznych i towarów niebezpiecznych. Jak wynika z naszych obserwacji bardzo często myśląc o towarach niebezpiecznych stawiamy znak równości pomiędzy magazynowaniem a przewozem. Nie jest to jednak prawidłowe.  Tematem numeru jest „Plan Ochrony”, Choć należałoby raczej powiedzieć plan zapewnienia bezpieczeństwa. Postanowiliśmy sprawdzić jak do zagrożeń terrorystycznych na drodze podchodzą służby porządkowe. Wnioski są … zastanawiające! Zapraszamy jednak do zapoznania się z całością opracowań w tym temacie.


Życzymy Miłej Lektury

Marek Różycki

Redaktor Naczelny

 


 

Czytaj
 
Ograniczenia wakacyjne Drukuj Email
05.07.2009.
W czasie wakacyjnym obowiązują ograniczenia w ruchu drogowym dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Przypominamy regulacje.

Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 372 z 443

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2019 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS