Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Sprawozdania roczne - Interwencja prasowa Drukuj Email
18.05.2009.

W związku z coraz częstszymi przypadkami wszczynania kontroli wobec podmiotów, które dokonały złożenia sprawozdań rocznych (ADR) rozpoczęliśmy interwencje prasową mającą na celu jednoznaczne wyjaśnienie następujących kwestii:
- stosowanie kodeksu postępowania administracyjnego do terminu złożenia;
- możliwości stosowania instytucji przywrócenia terminu w tym przypadku;

Osoby zainteresowane przebiegiem sprawy prosimy o kontakt z redakcją ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć )
 
Magazynowanie Chemii w Polsce Drukuj Email
19.04.2009.

W związku z licznymi pytaniami postanowiliśmy przystąpić do publikacji wykazu firm magazynowych. W tym celu opracowaliśmy ankietę (do pobrania w sekcji POBIERZ GRATIS/ PLIKI DLA PRENUMERATORÓW – Link >>>). Zapraszamy do przesyłania danych w terminie do 25 maja br. Naszym celem jest opracowanie w formie tabelarycznej wiarygodnych informacji o tym co, gdzie i w jakich ilościach można magazynować. Raport będzie publikowany nieodpłatnie na naszych stronach. Zapraszamy do rozesłania niniejszej ankiety wśród firm świadczących usługi magazynowe. Jeśli okaże się koniecznym udzielenie pomocy lub wykonanie auditu konkretnego magazynu z przyjemnością pomożemy.

Zapraszamy do rozpropagowania naszej inicjatywy.


Redakjca kwartalnika i serwisu www.towary-niebezpieczne.pl

 
ADR wersja poprawiona? Drukuj Email
13.04.2009.

Informujemy, że uzyskaliśmy odpowiedź na interwencje prasową skierowaną do Ministerstwa Infrastruktury w sprawie błędów w tekście oficjalnym ADR (sygnatura TD-5kk/ph-0780-13/09). Co prawda nie uzyskaliśmy odpowiedzi na postawione pytania odnośnie przyczyn opublikowania tekstu z tak wieloma błędami, jednak wydaje się, że sprawa ma się „ku lepszemu”.


Zacytujmy fragment odpowiedzi:

„.. Departament Transportu Drogowego uprzejmie informuje, iż zaplanowano już spotkanie w celu omówienia ogłoszonej polskiej wersji językowej Umowy ADR, W tym spotkaniu wezmą udział eksperci z resortów i jednostek, które współpracowały przy opracowywaniu w/w Umowy ADR (…)”

„(…) W związku z powyższym Departament Transportu Drogowego, dziękując za zgłoszone uwagi, jednocześnie prosi o przesłanie wszelkich ewentualnych uwag i spostrzeżeń do opublikowanych załączników A i B umowy ADR bezpośrednio na adres pocztowy Departamentu Transportu Ministerstwa Infrastruktury (…)”

 

Tak więc zapraszamy do przesyłania spostrzeżeń.

Redakcja kwartalnika i serwisu www.towary-niebezpieczne.pl 

 
Numer 1/2009 Drukuj Email
27.03.2009.

2009_01_okadka.jpgZe słowawstępu

 Mamynowy ADR! Niestety szybkość jego wydanie nie przełożyła się najakość… Uważny czytelnik przepisów zauważy wiele„nowatorskich” zapisów. Po pierwsze, polski ADR różni siędość znacznie od pierwowzoru angielskiego, a po drugie —pominięto niektóre zmiany. Tradycyjnie, przewoźnicy będą musielisobie poradzić. Prezentujemy zatem dostrzeżone różnice orazzapewniamy, że jako redakcja będziemy stawiać pytania i prosić oodpowiedzi.

Pierwszetegoroczne wydanie poświęciliśmy nie tylko nowym przepisom. Nadobry początek wszyscy prenumeratorzy otrzymają specjalny dodatek„Wytyczne Postępowania Awaryjnego”. Jego celem jest ukazaniepodstawowych zasad bezpieczeństwa, które powinien spełnić każdyz uczestników operacji transportowych. Zainteresowanimagazynowaniem znajdą też opracowania w zakresie wymagań dla„magazynów chemicznych”.

Udałosię nam też zebrać część danych statystycznych związanych zrokiem 2008. Porównujemy je z latami ubiegłymi i musimy zauważyć,że w niektórych aspektach rok ubiegły był lepszy … Miejmynadzieję, że obecny rok, mimo wszechogarniających informacji okryzysie, nie będzie gorszy.

Początekroku, to także nowa edycja naszego badania rynku pasów. Kupujemy,obserwujemy i już mamy pierwsze uwagi. Prezentujemy je w dodatku„Technika Mocowania i Zawieszania”.

Zapraszamydo lektury

MarekRóżycki

RedaktorNaczeln

Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 372 z 431

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS