Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Numer 2/2009 Drukuj Email
09.07.2009.

2009_02_okadka.jpgZe słowa wstępu

 

 

Z przyjemnością przekazujemy w Państwa ręce kolejne wydanie naszego kwartalnika. Wydanie to zbiegło się z upływem okresu przejściowego, Od 1 lipca obowiązuje nowa wersja przepisów ADR oraz RID i ADN.  Nie wszystkie zmiany weszły jednak od zaraz. Zmiany najistotniejsze dla największej ilości użytkowników dróg związane z korzystaniem z tuneli czy oznaczania pojazdów przewożących towary na zwolnieniu LQ wejdą w życie w ciągu następnych kilku lat. Na okładce pisma zaprezentowaliśmy oznaczenie pojazdu o dopuszczalnej masie powyżej 12 ton, które powinno zdobić pojazdy przewożące takie towary, gdy ich ilość na pojeździe przekroczy 8 ton  W sekcji „Nowości” prezentujemy też pierwsze informacje o ograniczeniach w tunelach. Już po raz czwarty udało się nam przeprowadzić  badanie rynku środków mocujących „Złoty Pas” W tym roku mamy dwóch  zwycięzców konkursowych! Cieszy nas, że ilość nagrodzonych stale rośnie. W tegorocznym badaniu przyjrzeliśmy się także oferującym łańcuchy. Szczegóły znajdziecie Państwo w załączonym dodatku. Do kwartalnika dołączamy także wydany naszym nakładem poradnik poświęcony magazynowaniu produktów chemicznych i towarów niebezpiecznych. Jak wynika z naszych obserwacji bardzo często myśląc o towarach niebezpiecznych stawiamy znak równości pomiędzy magazynowaniem a przewozem. Nie jest to jednak prawidłowe.  Tematem numeru jest „Plan Ochrony”, Choć należałoby raczej powiedzieć plan zapewnienia bezpieczeństwa. Postanowiliśmy sprawdzić jak do zagrożeń terrorystycznych na drodze podchodzą służby porządkowe. Wnioski są … zastanawiające! Zapraszamy jednak do zapoznania się z całością opracowań w tym temacie.


Życzymy Miłej Lektury

Marek Różycki

Redaktor Naczelny

 


 

Czytaj
 
Ograniczenia wakacyjne Drukuj Email
05.07.2009.
W czasie wakacyjnym obowiązują ograniczenia w ruchu drogowym dla pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton, z wyłączeniem autobusów. Przypominamy regulacje.

Czytaj
 
Nowe regulacje w zakresie wyposażenia pojazdów w lusterka Drukuj Email
05.07.2009.
W Dzienniku Ustaw - rok 2009, nr 75, poz. 639 z dnia 2009-05-20 ukazało się rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 4 maja 2009 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia. Zapisy tego rozporządzenia wiążą się m.in. z wdrożeniem przepisów dyrektywy 2007/38/WE dotyczącej obowiązkowego doposażenia pojazdów ciężarowych w lusterka.

Czytaj
 
Wzór planu ochrony Drukuj Email
03.07.2009.
Informujemy, że prenumeratorzy naszego kwartalnika z wydaniem 02/2009 otrzymają dostęp do edytowalnego wzoru Planu Ochrony (Planu Zapewnienia Bezpieczeństwa ADR) zgodnie z działem 1.10.
Plik do pobrania w sekcji Pobierz Gratis > Pliki dla prenumeratorów.

Zespół "Towary Niebezpieczne"

Data dodania: 2009-07-03
 
««  start « poprz. 31 32 33 34 35 36 37 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 361 - 372 z 441

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS