Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Monitoring - przepisy dyskryminujące przewoźników Drukuj Email
05.08.2018.

Poprzez zmianę ustawy o systemie monitorowania w transporcie drogowym  (a obecnie po zmianie i kolejowym) wprowadzono zasadę, (art. 30 ust. 4), że jeżeli w związku z błędnym zgłoszeniem do systemu SENT nie doszło do uszczupleń podatkowych to nie wszczyna się postępowania, przy czym (art. 30 ust 5) nie pozwala na stosowanie w tego przepisu wobec przewoźników. Przepis jest wyraźnie dyskryminujący wobec przewoźników a ze względu na skarbowy charakter sankcji, ich dochodzenie odbywa się nie tylko z majątku firmy ale może być dochodzone z majątku osób fizycznych (właścicieli lub zarządu).

 W celu obrony interesów przewoźników spółka m/d/r/k trusted adviser group (www.mdrk.eu) złożyła skargę do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o zajęcie się sprawą i przeciwdziałaniu nierównemu traktowaniu obywateli.


 
Egzamin DGSA w sierpniu! Drukuj Email
01.08.2018.
„Z uwagi na zmiany zasad szkolenia informujemy, że począwszy od dnia  1-go sierpnia 2018 r. wielkość grup szkoleniowych na szkolenia doradców DGSA we Wiedniu będą ograniczone tylko do 10 osób. Z uwagi na powyższe i fakt, że na terminy w sierpniu oraz w październiku zostały nam ostatnie miejsca, prosimy o szybkie podejmowanie decyzji i zgłaszanie swojego udziału.
Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt na  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .”
 
Zmiany w praktyce przewozu odpadów Drukuj Email
18.07.2018.

Firmy przewożące odpady od dnia 24 lipca 2018 r musza posiadać wpis do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami - www.bdo.mos.gov.pl.

Czytaj
 
Pakiet pożaowy Drukuj Email
12.06.2018.

Ministerstwo Ochrony Środowiska, po niedawnych pożarach na składowiskach odpadów postanowiło :

- zakazać importu odpadów do Polski

- obciążyć za wszystko przewoźnika

- nakładać karę pozbawienia wolności na każdego, kto doprowadzi do szeroko pojętego zanieczyszczenia środowiska.


Tak stanowi projekt ustawy o odpadach oraz niektórych innych ustaw umieszczony w BIP Ministerstwa.

Prosimy o zinteresowaniem się tematem, gdyż po raz kolejny dobra zmina oznacza wprowadzenie przepisu, który ograniczy możliwości legalnego działania tych, którzy działają zgodnie z prawem.

 

Czyżby następnym krokiem było zakazanie poruszania się po drogach by nie było wypadków?????

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 13 - 24 z 445

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2019 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS