Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Nasze inicjatywy w dziesiątce najlepszych! Drukuj Email
01.02.2008.

Konkurs dla internautów zakończony!

Do tegorocznej edycji konkursu „ORLEN BEZPIECZNE DROGI” Zgłosiliśmy trzy inicjatywy. Pierwsza – poświecona była problemowi właściwego mocowania ładunków. Druga obejmowała stworzenie bazy niebezpiecznych skrzyżowań a trzecia – to serwis instrukcji pisemnych dla kierowców. Do końca stycznia internauci wybierali najlepsze, ich zdaniem,. Najwięcej głosów, bo ponad 1000, uzyskała akcja „Rowerowe Społeczeństwo Obywatelskie”, prowadzona przez Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Nasza inicjatywa AKADEMIA WŁASCIWEGO MOCOWANIA ŁADUNKÓW znalazła się na 10 miejscu. Dziękujemy za poparcie.

Czytaj
 
Towary Niebezpieczne w roku 2007 Drukuj Email
01.02.2008.

W dniu 31 stycznia 2008 r upłynął termin składania sprawozdań z działalności przedsiębiorców w zakresie towarów niebezpiecznych, które zostały przewiezione oraz załadowane i rozładowane w transporcie drogowym oraz kolejowym. Tradycyjnie jak co roku postaramy się w marcowym wydaniu naszego kwartalnika przedstawić podsumowanie statystyczne wykazujące zarówno ilości złożonych sprawozdań jak i uzyskane dane o najczęściej przewożonych towarach oraz ogólnie o ilości przetransportowanych towarów niebezpiecznych.

 
Gdzie złożyć sprawozdanie roczne? Drukuj Email
05.01.2008.

Przedsiębiorcy zaangażowani w operacie transportowe towarów niebezpiecznych są zobowiązani do dnia 31 stycznia każdego roku złożyć za rok poprzedni sprawozdanie roczne do właściwego urzędu. Mamy na myśli:

- w przypadku transportów kolejowych – do Prezesa UTK

- w przypadku transportów drogowych (ADR) – do wojewody właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorstwa. W związku z licznymi pytaniami załączamy listę adresową (prószę rozwinąć informacje).

Sporządzenie sprawozdania jest obowiązkiem doradcy! Jeśli nie macie Państwo jeszcze doradcy prosimy o kontakt!

Czytaj
 
Trzy razy bezpieczeństwo na drogach Drukuj Email
03.01.2008.
Inicjatywy dla kierowców i praktyków transportu

Jeszcze w styczniu 2008 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Orlen Bezpieczne Drogi”. O dofinansowanie z łącznej puli 500 tys. zł rywalizuje 250 projektów, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa na polskich drogach. Redakcja kwartalnika „Towary Niebezpieczne” zgłosiła trzy inicjatywy – dwie związane z transportem drogowym: Akademia Właściwego Mocowania Ładunków wraz z  Interaktywnym Serwisem Mocowania Ładunków (Mocowanie.pl) i Instrukcje Pisemne Kierowcy oraz jeden projekt, który ma zainteresować każdego posiadacza samochodu – „Niebezpieczne Skrzyżowania”.

Czytaj
 
Koniec roku - przypominamy o obowiązkach! Drukuj Email
01.12.2007.
Przed końcem  2007 roku przypominamy o obowiązkach sprawozdawczych.

Wszyscy, zajmujący się operacjami transportowymi towarów niebezpiecznych drogą (ADR) lub koleją (RID) są zobowiązani w terminie do 31 stycznia 2008 r złożyć przygotowane przez doradcę sprawozdanie na ręce wojewody (ADR) lub Prezesa UTK (RID)  z ilości towarów niebezpiecznych podlegających operacjom załadunku, rozładunku lub przewozu w roku 2007.

Tradycyjnie jak co roku możemy pomóc Wam w wypełnieniu tego obowiązku.

Pamiętajmy!

Od 2006 r nie złożenie sprawozdania lub jego nieterminowe złożenie to kara w kwocie 5 000 zł!

Druk dla Naszych klientów służący przekazaniu danych prześlemy mailem.

W przypadku pytań jesteśmy do dyspozycji. Wystarczy telefon 0 607 268 497 lub mai: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Nasza Inicjatywa w Zakresie Bezpieczeństwa Drukuj Email
18.11.2007.

Akademia Właściwego Mocowania - Bezpieczeństwo poprzez mocowanie ładunków

Inicjatywa zgłoszona do Konkursu Inicjatyw "BEZPIECZNE DROGI", realizowanego w ramach programu "ORLEN. Bezpieczne drogi".

Podjęte działania mają na celu zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego w zakresie wagi właściwego zamocowania ładunków poprzez szkolenia, wydawnictwa i Internet. Adresatem działań są uczestnicy ruchu drogowego.

Prosimy o poparcie naszej inicjatywy! Zagłosujcie na nas!

Zapraszamy na stronę:
http://www.orlenbezpiecznedrogi.pl/inicjatywa794

 

Czytaj
 
««  start « poprz. 31 32 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 434 z 446

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2019 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS