Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

ADR ma 50 lat! Drukuj Email
20.08.2007.

30 września 1957 r uchwalono umowę ADR!

Do dnia dzisiejszego umowę ADR podpisało 43 państw. Najmłodsza w tym granie jest Malta (5.05.2007).

Z tej okazji planujemy specjalne wydanie naszego kwartalnika „Towary Niebezpieczne’ poświęcone historii systemów zapewniania bezpieczeństwa i jakości. Zapraszamy do prenumeraty naszego kwartalnika

 

 

 
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług konsultacyjnych w zakresie mocowania ładunków Drukuj Email
19.08.2007.

Tworzymy podręcznik dla kierowców, przewoźników oraz służb kontrolnych – wskazania w zakresie mocowania ładunków

Zapraszamy do współpracy przy tworzeniu nowego wydawnictwa – podręcznika mającego na celu skatalogowanie zasad bezpiecznego mocowania ładunków.

Broszura – w formacie B5 będzie obejmować prezentacje przykładów niewłaściwego przewozu oraz mocowania ładunków, które – w opinii statystyk i policji są najczęstsze i w największym stopniu przyczyniają się do zagrożeń na drodze. Uzupełnieniem jest katalog dobrych praktyk. Celem broszury będzie omówienie i wskazanie praktyk negatywnych oraz zaproponowanie i zaprezentowanie rozwiązań poprawnych. Uzupełnieniem każdego z przypadków będą wskazania w zakresie kar, które mogą zostać nałożone na kierowcę przez policjanta lub inspektora ITD.

Chcemy stworzyć pozycje, która stanie się doskonałym uzupełnieniem programu szkolenia kierowców a dzięki studiom przypadków także i doskonałym materiałem poglądowym.

W broszurze zamieszczone zostaną też zdjęcia i opisy wybranych wypadków, w których źle zamocowany ładunek przyczynił się w znacznym stopniu do rozmiaru szkody.

 

Nasza propozycja obejmuje następujące możliwości dla Państwa:

1.        opracowanie i opublikowanie w broszurze wskazań w zakresie ładunków które dla Państwa są największym problemem – czyli stworzenie konkretnych planów mocowania dla ładunków ze wskazaniem ile i jakich środków mocujących należy użyć.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowaniu prosimy o podanie informacji o ładunkach stwarzających najczęstsze problemy.

2.        prezentacja oferty Waszej firmy – w formie reklamy.

Osoby zainteresowane proszę o kontakt.

Wystarczy mail – Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub telefon 0 607 268 497.

 
ADR 2007 już obowiązuje Drukuj Email
20.07.2007.

Informujemy, że ukazał się drukiem Dziennik Ustaw nr 99 poz. 667 zawierający Oświadczenie Rządowe z dnia 23 marca 2007 r. w sprawie wejścia w życie zmian do załączników A i B Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR), sporządzonej w Genewie dnia 30 września 1957 r. Do nabycia w naszym sklepie (www.sklep-kierowcy.pl)

 

 
R E A CH Drukuj Email
09.04.2007.

REACH to nowy restrykcyjny system kontroli chemikaliów. Obejmuje on następujące elementy:

·         Rejestracja

·         Ewaluacja (ocena)

·         Autoryzacja (zezwolenia)

·         dla Chemikaliów

Zgodnie z jego zasadami

Od 1 czerwca br. BRAK REJESTRACJ = BRAK OBROTU

Nie podjęcie działań przygotowawczych może skończyć się brakiem możliwości sprzedaży produktów chemicznych lub utratą klientów.

Zapraszamy do naszego nowego portalu tematycznego

www.reach.edu.pl

 
Złoty Pas 2007 - Badanie Rynku Pasów Drukuj Email
02.03.2007.

 

Już po raz drugi przeprowadziliśmy badanie rynku pasów. Nasi „tajni handlowcy” w okresie od 15 stycznia Br rozpoczęli skupywanie pasów. Tradycyjnie jak w zeszłym roku zdecydowaliśmy się na zakupy pasów 5-tonowych. W tym roku kupowaliśmy pasy „bezkrytycznie” co oznacza, że kupujący polegał na opinii sprzedającego. Kupowaliśmy pasy, które dostępne były co najmniej w sieci sprzedaży dwóch stacji paliw oraz w hurtowniach i sklepach. Rok temu ocenie poddaliśmy 6 próbek. Tylko tyle udało nam się zdobyć. W bieżącym roku na rynku dostępnych było o wiele więcej produktów. Jak pokazuje nasz test nie jest to efekt rozwoju rynku. Szczegóły prezentujemy w SUPLEMENCIE, który otrzymują nieodpłatnie wszyscy nasi prenumeratorzy.

 

 
Nowa sekcja - POZNAJ TEKSTY kwartalnika Towary Niebezpieczne Drukuj Email
18.02.2007.

W sekcji „KWARTALNIK” dodaliśmy do Państwa wygody nową sekcje. Nosi ona tytuł „POZNAJ TEKSTY”. Umieściliśmy w niej pełne teksty z rocznika 2005. Można pobierać je gratis.

Zapraszamy do lektury oraz prenumeraty naszego Wydawnictwa!

 
««  start « poprz. 31 32 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 434 z 439

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2019 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS