Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

ADR/RID 2007Podajemy do Państwa wiadomości pierwsze syntetyczne opracowanie zmian w ADR/RID 2007. Drukuj Email
15.10.2006.

 

Podajemy do Państwa wiadomości pierwsze syntetyczne opracowanie zmian w ADR/RID 2007.

Szczegółowe opracowanie będzie dostępne w grudniowym wydaniu kwartalnika „Towary Niebezpieczne”

Pliki są do ściągnięcia w sekcji POBIERZ GRATIS.

Uwaga w tej samej sekcji znajdziecie Panstwo polski tekst roboczy zmian ADR 2007 podany za Ministerstwem Transportu!

Przypominamy!

Opracowanie ma charakter wyłącznie informacyjny!!!!!!!!!!

Więcej w grudniowym Kwartalniku Towary Niebezpieczne.

 
Operacje Transportowe Materiałów Wybuchowych Drukuj Email
29.09.2006.

Operacje Transportowe Materiałów Wybuchowych

Marek Różycki

Format B5 stron 72

 

Przewóz materiałów wybuchowych nie może być wykonywany przez kierowcę, który nie ukończy stosowanego kursu. Jak pokazuje praktyka, stwarza on nawet wykwalifikowanym praktykom wiele problemów. Wynika to miedzy innymi z konieczności stosowania wielu zasad, które mają prowadzić do zmniejszania zagrożenia. Mam nadzieje, że opracowana broszura pomoże w ich zrozumieniu oraz zastosowaniu. Celem, który zapoczątkował powstanie broszury było skatalogowanie zasad, które były by pomocne dla kandydatów na kierowców – w przygotowaniach do egzaminu, kierowców – w codziennej praktyce oraz użytkownikom – w tym inżynierom strzałowym, którzy ze względu na swoją prace zobowiązani są do używania materiałów wybuchowych. Po raz pierwszy w opracowaniu poruszone zostały łącznie zagadnienia związane z transportem drogowym, kolejowym i morskim. Połączenie to wynika z problemów, które były zgłaszane przez użytkowników wortalu www.adr.edu.pl oraz czytelników kwartalnika „Towary Niebezpieczne”. W pracy wykorzystano materiały firm Austin Detonator, Doleżych Polska, Erg-Bieruń, Nitron oraz IDG. Pozwalamy sobie żywić nadzieję, że kolejna broszura z serii „Bezpieczny transport” spełni Państwa oczekiwania.

Format B5 stron 72

Czytaj
 
Transport Drogowy Gazów w Butlach Drukuj Email
11.09.2006.
Nowa Broszura!
Format B5, stron 48
Autor: Marek Rózycki

Sprzedaż gazów technicznych jest nierozerwalnie związany z transportem. W roku 2006 przewóz gazów w butlach stanowił prawie 9 % wszystkich przewozów towarów niebezpiecznych. Rozwój gospodarki oraz związane z nim zapotrzebowanie na gazy używane jako paliwo czy czynniki techniczne zwiększa zainteresowanie transportem. Naszym celem było skatalogowanie zasad, które nawet niewprawnym kierowcom zaczynającym swoją przygodę z transportem butli mają pomóc w bezpiecznym i zgodnym z prawem transporcie tego specyficznego ładunku.

Do nabycia w sekcji wydawnictwa!
Czytaj
 
Nowy sklep Drukuj Email
06.09.2006.

Szanowni Państwo

uwzględniając Wasze sugestie oraz we współpracy z partnerami działalność handlową sklepu przenieśliśmy pod nowy adres. Obecnie profesjonalną ofertę w zakresie wyposażania ADR/RID/BHP oraz wydawnictw znajdziecie Państwo na stronie

www.sklep-kierowcy.pl

Zapraszamy !

 
10 przykazań bezpiecznego transportu drogowego towarów niebezpiecznych Drukuj Email
09.06.2006.

10 przykazań bezpiecznego transportu drogowego towarów niebezpiecznych

PODRECZNIK DLA KIEROWCY

Broszura Informacyjna

Autor: Marek Różycki

 

Format A5, Stron 70

ADR w ponad 75 zdjęciach i grafikach a także 25 tabelach.

Stan Prawny ADR 2005 z uwzględnieniem najważniejszych zmian ADR 2007!

Niezbędny pomocnik kierowcy oraz doradcy i innych uczestników obrotu towarami niebezpiecznymi.

Czytaj
 
Ile tarczek tacho????? Drukuj Email
09.05.2006.

W dniu l l kwietnia 2006 r. opublikowane zostało rozporządzenie (WE) nr 56112006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 marca 2006 r. w sprawie harmonizacji niektórych przepisów socjalnych odnoszących się do transportu drogowego oraz zmieniające rozporządzenia Rady (EWG) nr 3821185 i (WE) 2135198 jak również uchylające rozporządzenie Rady (EWG) nr 3820/85 (Dz. Urz. L 102, str. 1-14).  Przepisy tej regulacji wchodzą w Zycie w dniu 11 kwietnia 2007 r., za wyjątkiem art. 10 ust. 5, art.26 ust. 3 i 4,art.27 powołanego aktu. Mając na względzie powyższe, pragnę poinformować, że od dnia 1 maja 2006 r. kierowcy podlegający kontroli drogowej na podstawie przepis6w ustawy z dnia 6 września 2001r. o transporcie drogowym(Dz.U.22004 r., Nr 204,po2.2088 ze zm.) obowiązani będą okazać  wykresówki z bieżącego tygodnia oraz wykresówki używane w ciągu poprzednich 15 dni. Możliwe jest zatem, ze będzie ich wiecej niż 15!

 

 
««  start « poprz. 31 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 421 - 431 z 431

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS