Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

System monitorowania został w piątek przesądzony. Drukuj Email
03.04.2017.
System monitorowania został w piątek przesądzony.

W piątek 31 marca br. Prezydent podpisał ustawę o monitorowaniu w przewozie towarów niebezpiecznych. Mimo zapewnień, że ma to być narzędzie do walki z nieuczciwymi podmiotami, system będzie utrudniał prace wszystkich. Pomimo wielu krytycznych uwag wymagania stawiane nadawcom, przewoźnikom oraz odbiorcą są do zrobienia. 
Czekamy obecnie na opublikowanie ustawy w dzienniku ustaw oraz wskazanie aktów wykonawczych (m. innymi formularzy pozwalających na zgłoszenie gdy system nie będzie działał). Zgłoszenie będzie miało charakter elektroniczny a wersja testowa platformy jest dostępna pod linkiem: https://test.puesc.gov.pl

Dla naszych klientów przygotowaliśmy spotkania informacyjne, w czasie których pokażemy jak to wszystko działa oraz zaprezentujemy postępowanie w najczęstszych przypadkach.

Program spotkania:
- prezentacja ustawy
- obowiązki
- prezentacja platformy elektronicznej 
- wskazanie przykładowych zgłoszeń - przypadki transportu, nadawania i odbioru
- postępowanie w przypadku braku możliwości zgłoszenia
- procedura karania za brak zgłoszenia
- przypadki importu
- analiza zgodności regulacji z prawem unijnym

Każdy uczestnik spotkania powinien przybyć z własnym komputerem  - będziemy „ćwiczyć” zgłoszenia (o ile platforma będzie działać)! W przypadku braku funkcjonalności zaprezentujemy przebieg zgłoszenia i rejestracji na slajdach.
Ilość miejsc ograniczona. 
Proponowane terminy:
10 kwietnia - Mikołów 
12 kwietnia - Mikołów
17 kwietnia - Warszawa
24 kwietnia - Poznań
26 kwietnia - Warszawa


Cena: 595 zł netto/osobę
 
Naciski na osie w trybunale! Drukuj Email
14.03.2017.

Informujemy (z przykrością) że Komisja Europejska skierowała do Trybunału Sprawiedliwości sprawę odnośnie nacisków na osie. Sprawa otrzymała numer C-121/17 KOM przeciwko Rzeczpospolitej Polskiej.

 
DGSA Drukuj Email
13.03.2017.
Z uwagi na duże zainteresowanie i brak miejsc na kursie w dla doradców DGSA w dniach 27-30 marca organizujemy dodatkowe szkolenie w kwietniu!
Kurs odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia. Ilość miejsc ograniczona. Wszystkich zainteresowanych prosimy o pilny kontakt pod numerem 601868646 lub mailowo  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .
 
Konsultacje nt RID Drukuj Email
09.03.2017.

Na stronie MIB http://mib.gov.pl/2-Przewoztowarowniebezpiecznych.htm zamieszczone zostały pliki z tłumaczeniem RID-u na 2017 rok. Tekst ten jest obecnie przygotowywany do przekazania do publikacji w Dzienniku Ustaw. W ramach ujednolicania tłumaczenia RID i ADR tymczasem udało się wypracować wspólną dla RID i ADR tabelę A i definicje. Ministerstwo prosi o zgłaszanie ewentualnych uwag.


 
Kurs DGSA z egzaminem Drukuj Email
09.03.2017.
To już ostatnie miejsca na marcowy kurs dla doradców DGSA. Osoby zainteresowane prosimy o pilny kontakt pod numerem 601868646.
 
Nawet jeżeli popełniliśmy błąd to trzeba brnąć w to dalej .... Drukuj Email
17.02.2017.

W wyniku pytań kierowanych do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa przez redakcję kwartalnika Towary Niebezpieczne, Stworzyszenia ETOS oraz indywidualne osoby stało się jasnym jakie zachowanie odpowiada standardom członka korpusu służby cywilnej. Dobra zmiana w tym zakresie polega na tym, by w czasie wykonywania czynności kierowniczych w Ministerstwie pozostawać w stosunku pracy w podległej i nadzorowanej przez siebie jednostce!  

Do takich wniosków prowadzi analiza odpowiedzi na skargi i wnioski związane z aktywnością Transportowego Dozoru Technicznego i Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa. 

Przedmiotem wyjaśnienia było miedzy innymi to, że aktualny Dyrektor Departamentu Transportu Drogowego w Ministerstwie uprzednio zatrudniony w TDT po objęciu stanowiska podczas korzystania z rodziną z pokojów gościnnych TDT w Gdańsku wpisał się jako w książce meldunkowej „pracownik TDT”. Musimy pamiętać, że Dyrektor ten nadzoruje TDT! 

 

Zdaniem Dyrektora Generalnego w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Pani Małgorzaty Kuźmy wszystko jest w porządku gdyż dyrektor departamentu transportu „nadal posiada status pracownika TDT”. Postulujemy zatem, by podczas rozpatrywania skarg odnośnie działania TDT Pan Dyrektor posługiwał się przysługującym mu tytułem pracownika TDT lub nawet nazwą swojego stanowiska w tej organizacji. Na pewno nie wpłynie to na bezstronność jego działania....

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 43 - 56 z 436

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS