Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Nowe wytyczne kontroli ITD Drukuj Email
10.02.2008.

W dniu 4 lutego Br. Główny Inspektor Transportu Drogowego wydał nowe wytyczne w zakresie prowadzenia kontroli przez inspektorów. Głównym celem tego dokumentu jest ustanowienie jasnych i konsekwentnie stosowanych w każdym przypadku zasad dotyczących prowadzenia pojazdu, przerw oraz odpoczynków kierowców.

Należy oczekiwać że spowoduje to zmniejszenie ilości postępowań administracyjnych nakładanych na przedsiębiorców w przypadkach, gdy nie mieli oni wpływu na powstanie naruszenia. Niebawem postaramy się dokładniej poinformować Państwa o tym temacie.

 
Badanie Pasów Czas Zacząć Drukuj Email
05.02.2008.

Ruszyła nasz program badawczy „Złoty Pas 2008”

W tym roku wręczanie symbolicznego „Złotego Pasa” będzie miało miejsce podczas corocznej imprezy Truck&Bus Show, która odbędzie się Bydgoszczy na przełomie maja i czerwca.

W roku 2008 postanowiliśmy zmienić trochę zasady konkursowe. Wprowadzamy dwie kategorie:

- pierwsza – związana z nagroda „złotego Pasa” dla pasów „pięciotonowych” czyli takich, które charakteryzują się parametrem LC w wysokości 2500/5000 daN.

- druga – informacyjna – związana z badaniem rynku dla psów „czterotonowych” czyli charakteryzujących się parametrem LC w wysokości 2000/4000 daN.

Próbki zastały już nabyte. Przystępujemy do badania….

Bieżące informacje umieścimy na stronie www.mocowanie.pl oraz w naszym kwartalniku „Towary Niebezpieczne”. Tradycyjnie pełen raport załączymy do czerwcowego wydania kwartalnika „Towary Niebezpieczne”.

 
Nasze inicjatywy w dziesiątce najlepszych! Drukuj Email
01.02.2008.

Konkurs dla internautów zakończony!

Do tegorocznej edycji konkursu „ORLEN BEZPIECZNE DROGI” Zgłosiliśmy trzy inicjatywy. Pierwsza – poświecona była problemowi właściwego mocowania ładunków. Druga obejmowała stworzenie bazy niebezpiecznych skrzyżowań a trzecia – to serwis instrukcji pisemnych dla kierowców. Do końca stycznia internauci wybierali najlepsze, ich zdaniem,. Najwięcej głosów, bo ponad 1000, uzyskała akcja „Rowerowe Społeczeństwo Obywatelskie”, prowadzona przez Stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Nasza inicjatywa AKADEMIA WŁASCIWEGO MOCOWANIA ŁADUNKÓW znalazła się na 10 miejscu. Dziękujemy za poparcie.

Czytaj
 
Towary Niebezpieczne w roku 2007 Drukuj Email
01.02.2008.

W dniu 31 stycznia 2008 r upłynął termin składania sprawozdań z działalności przedsiębiorców w zakresie towarów niebezpiecznych, które zostały przewiezione oraz załadowane i rozładowane w transporcie drogowym oraz kolejowym. Tradycyjnie jak co roku postaramy się w marcowym wydaniu naszego kwartalnika przedstawić podsumowanie statystyczne wykazujące zarówno ilości złożonych sprawozdań jak i uzyskane dane o najczęściej przewożonych towarach oraz ogólnie o ilości przetransportowanych towarów niebezpiecznych.

 
Gdzie złożyć sprawozdanie roczne? Drukuj Email
05.01.2008.

Przedsiębiorcy zaangażowani w operacie transportowe towarów niebezpiecznych są zobowiązani do dnia 31 stycznia każdego roku złożyć za rok poprzedni sprawozdanie roczne do właściwego urzędu. Mamy na myśli:

- w przypadku transportów kolejowych – do Prezesa UTK

- w przypadku transportów drogowych (ADR) – do wojewody właściwego ze względu na siedzibę przedsiębiorstwa. W związku z licznymi pytaniami załączamy listę adresową (prószę rozwinąć informacje).

Sporządzenie sprawozdania jest obowiązkiem doradcy! Jeśli nie macie Państwo jeszcze doradcy prosimy o kontakt!

Czytaj
 
Trzy razy bezpieczeństwo na drogach Drukuj Email
03.01.2008.
Inicjatywy dla kierowców i praktyków transportu

Jeszcze w styczniu 2008 r. nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Orlen Bezpieczne Drogi”. O dofinansowanie z łącznej puli 500 tys. zł rywalizuje 250 projektów, których celem jest podniesienie bezpieczeństwa na polskich drogach. Redakcja kwartalnika „Towary Niebezpieczne” zgłosiła trzy inicjatywy – dwie związane z transportem drogowym: Akademia Właściwego Mocowania Ładunków wraz z  Interaktywnym Serwisem Mocowania Ładunków (Mocowanie.pl) i Instrukcje Pisemne Kierowcy oraz jeden projekt, który ma zainteresować każdego posiadacza samochodu – „Niebezpieczne Skrzyżowania”.

Czytaj
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 407 - 420 z 434

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2018 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS