Towary Niebezpieczne ADR - RID - ADN - IMDG - ICAO / Bezpieczeństwo w transporcie i przemyśle BHP - ISO - SQAS / Doradztwo - Wydawnictwa - Szkolenia - Oprogramowanie

Uprawnienia DGSA Drukuj Email
01.06.2015.
W czasie, gdy zmienia się prawo i nie ma pewności jak będą wyglądać nowe egzaminy - poza tym, że są droższe zapraszamy na ostatnie wolne miejsca na ostatnim kursie RID w tym roku w Wiedniu. 

Wszystkich chętnych prosimy o pilny kontakt pod numerem 601 868 646. Atrakcyjne ceny!!!

To już ostatnia szansa na zdobycie uprawnień DGSA w zakresie ARD w czerwcu. Nabór przedłużony do dnia 3-go czerwca! Wszystkich chętnych prosimy o pilny kontakt pod numerem 601 868 646. Atrakcyjne ceny dla zdecydowanych!!! 
 
Szkolenie DGSA Drukuj Email
01.06.2015.

W Dzienniku Ustaw z dnia 25 maja 2015r. pod pozycją 718 ukazało się Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 7 maja 2015 r. w sprawie uzyskiwania świadectwa doradcy do spraw bezpieczeństwa przewozu towarów niebezpiecznych

Dzięki niemu polskie dokumnety są znowy zgodne z ADR 

http://www.dziennikustaw.gov.pl/DU/2015/718

 
Zmiany w prawie Drukuj Email
31.05.2015.

Zgodnie ze zmianami wprowadzonymi Ustawą z dnia 20 marca 2015 r. o zmianie ustawy o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz.U. 2015 poz. 675) wymagane jest dokonywanie zgłoszenia produktów przy pomocy systemu elektronicznego:

http://eldiom.chemikalia.gov.pl


Wprowadzenie karty wymaga:

  1. zarejestrowania wprowadzającego
  2. podania wszystkich podstawowych danych o składzie
  3. przesłania karty


Powyższe czynności są dość czasochłonne a zatem, nie możemy ich wykonywać w ramach dotychczasowej usługi sporządzania kart. Podstawę prawną stanowi art. 15.1. Jeżeli mamy dla Państwa zająć się tym zagadnieniem prosimy o kontakt w celu określenia warunków.


Marek Rózycki

tel. 607 268 497


 
TSL-Manager zeszyt 1 z 2015 roku Drukuj Email
23.05.2015.
Nowe wydanie TSL-Manager

Rozpoczęliśmy rok 2015 rozbiegiem. Jako redakcja postanowiliśmy zaangażować się w absolutnie unikalne wydarzenie na skalę polską w operacjach transportowych - 40-lecie ADR w Polsce. Na ten event zapraszamy serdecznie już w czerwcu 2015 r. W numerze zachęcamy do zapoznania się z dalszym cięgiem informacji na temat przewozów lotniczych baterii i w dziale Prawo w Transporcie koniecznie należy zatrzymać się przy artykule o zmianach prawnych w przewozach na terenie Niemiec.

Godny przeczytania jest również artykuł na temat zwiększającego się eksportu u naszego zachodniego sąsiada oraz ogromnych sukcesów, jakie odnosi Port w Hamburgu, gdzie m.in. polscy przewoźnicy wysyłają i odbierają swoje towary.

Jak zawsze branża ADR pozostaje naszym konikiem, stąd przedstawiamy szczegółowe zmiany proponowane na forum ADR w Bernie i propozycje stowarzyszenia ETOS odnośnie stanowiska jakie zgłaszamy.

Najważniejszym jednak w tym wydaniu jest artykuł poświęcony historii ADR - napisany w sposób przewrotny, zmuszający do myślenia i krytycznego spojrzenia na naszą historię - jest to zdecydowanie obowiązkowa lektura dla każdego. Dlatego też zachęcamy do czytania tego i kolejnych numerów TSL Manager.

Czytaj
 
Doradca - możliwość zdobycia uprawnień Drukuj Email
11.05.2015.
Limitowana oferta specjalna!
Dużymi krokami zbliża się termin przyjmowania zgłoszeń dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia doradcze w zakresie ADR i RID w Wiedniu w czerwcu. Miło nam poinformować, że wszystkie osoby, które dokonają zgłoszenia w dniach 12-15 maja otrzymają rabat w wysokości 10%!
Serdecznie zapraszamy! Informacje pod numerem tel: 601868646 lub mailem  Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
 
Certyfikaty IPO - możliwość zwrotu nielegalnie pobranych wynagrodzeń Drukuj Email
11.05.2015.
Certyfikat klasyfikacyjny wydany przez IPO powinien kosztować 17 zł!
Dortychczas organ ten, za swoje usługi pobierał wynagrodzenie w kwocie powyzej 2 000 zł.
Uzyskaliśmy wiażącą interpretację potwierdzająca nieprawidłowość praktyki IPO w zakresie wystawiania certyfikatów klasyfikacyjnych, które powinny być obłożone opłatą skarbową w kwocie 17 zł a nie wynagrodzeniem.
Istnieje zatem możliwośc odzyskania wypłaconych nienelzęnie świadczeń za okres ostatnich 5 (pięciu) za wystawienie certyfikatu klasyfikacyjnego. 
W przypadku zainteresowania proszę o kontakt w celu ustalenia szczegółów.
Marek Różycki tel. 607 268 497

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 113 - 126 z 437

BEZPŁATNY BIULETYN

Zapewnij sobie od teraz otrzymywanie bezpłatnych biuletynów z naszej witryny!
Imię:
Email:


LOGOWANIE


Nie pamiętam hasła!
Konto? Zarejestruj mnie!

WSPÓŁPRACUJĄ Z NAMI

forumtransportu.jpg
© 2019 WORTAL WIEDZY ADR, RID, BHP, GSA, IMDG, ADN, SDS, ISO, SQAS